Ebben a harmadik (és ebből a sorozatból szerintem utolsó) részben azt írom le, hogy hogyan szállhatunk be más GitHub-os fejlesztésekbe és hogyan dolgozhatunk együtt másokkal. Igazából itt fog összeérni a három írás és remélhetőleg sikerül rávilágítani arra is, hogy miért olyan nagyszerű eszköz a GitHub, ha nyílt forrású fejlesztésen törjük a fejünket.
Ha minden igaz, akkor már van GitHub accountunk. Tegyük fel, hogy találtunk egy projektet aminek a fejlesztésébe szeretnénk beszállni. Van valami jó ötletünk, valami feature, vagy hibajavítás. Jelen esetben legyen ez a projekt az általam létrehozott PHP mintaprojekt, ami itt érhető el: https://github.com/TheBojda/php-examples . Ha be vagyunk jelentkezve GitHub-ra, felül fogunk látni egy Fork gombot. Ezt megnyomva a tárolóról némi pötyörgés után készül egy másolat, ami bekerül a saját tárolóink közé.
Most hogy már van saját példányunk, lépjünk be cloud9-be, és a már leírtaknak megfelelően húzzuk be a GitHub-ról a tartalmat, futtassuk, módosítsuk, majd toljuk vissza GitHub-ra.
Ha a változások már GitHub-on vannak, akkor jön a varázslat, amiben a GitHub ereje rejlik. Van felül egy pull request gomb. Ezt megnyomva küldhetünk egy kérelmet az eredeti tároló tulajdonosának, hogy olvassza be a mi változtatásainkat a fő ágba. A pull requesthez írhatunk valami leírást, és a projekt gazdájának számára is jól látszik, hogy a változtatás miket foglal magában. Így nagyon egyszerű módon hozzájárulhatunk más projektekhez. Nem kell kérnünk, hogy felvegyenek a fejlesztő csapatba, nincs szükség semmilyen felesleges interakcióra. Egyszerűen csak fogjuk a cuccot, kérünk belőle egy másolatot, változatunk/hozzáadunk amit gondolunk, majd küldünk egy pull request-et, ami alapján vagy beolvasztják a változtatásainkat a projektbe, vagy nem. Többek között például sok Google projekt is a GitHub-ot használja. Például a népszerű AngularJS keretrendszer tárolójában várakozó pull request-eket itt láthatjuk: https://github.com/angular/angular.js/pulls . Ezek mind olyan emberek hozzájárulásai a Google keretrendszeréhez, akik nem Google alkalmazottak. Egyszerűen csak használják a rendszert, és így segítik a rendszer fejlődését. Ettől lesz az egész nyílt forrású fejlesztés közösségi ...
#blog